atrakcje regionu
Atrakcje

piękne widoki - z kolei linowej na Palenicę w stronę Szczawnicy

Szafranówka i rynna zjazdowa

Kolej linowa Arena Narciarska Homole Jaworki

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole

Pieniny to niezwykle malowniczy zakątek polski, z jedynym takim w skali europy krajobrazem i ekosystemem. Piesze wędrówki po szlakach Pienin oferują przepiękne widoki na sąsiadujące pasma górskie, oraz malowniczo położone pomiędzy nimi osady ludzkie.

Nie bez znaczenia jest także to że w pieninach mamy wody lecznicze dzięki czemu miasto Szczawnica posiada status uzdrowiska. Pijalnie wód leczniczych są zlokalizowane wokół Placu Dietla z typową dla Szczawnicy zabudową.

Spływ doliną Dunajca

Jest to chyba najważniejsza atrakcja regionu, której turysta będący w pieninach musi zakosztować. Spływ doliną dunajca umozliwia oglądanie przyrody pienin z niezwykłej perspektywy łodzi flisackiej. Tradycja spływów wzieła się z czasów kiedy tą drogą spławiano drewno w kierunku morza Bałtyckiego.
Dzisiaj spływ stanowi nie lada atrakcję z której skorzystać można udając się do Sromowiec, gdzie spływ się rozpoczyna. Dojechać tam można busikami które kursują regularnie o wyznaczonych godzinach lub na żądanie w zależności od wielkości grupy. Koniec spływu znajduje się w dolnej Szczawnicy, z której pieszo można się dostać do naszego domu przepiękną promenadą.

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole w Jaworkach wcina się w północne stoki małych pienin i tworzy malowniczą dolinę z wyeksponowanymi formacjami skalnymi. Płynący przez niego potok Kamionka żłobi to miejsce od milionów lat. Doliną można przejść na malowniczo położoną polanę, a z niej koleją linową zjechać z powrotem do Jaworek. Do Jaworek można dojechać z pobliskiego przystanku busikami.

Przejazdy dorożkami

Dorożkaże i przejazdy dorożkami, to także jeden z charakterystycznych symboli Szczawnicy. Ubrani w stroje regionalne dorożkaże oferują przewóz osób po Szczawnicy lub do Jaworek. Dorożką można się także dostać do wejścia wcześniej wspomnianego wąwozu Homole Tempo przejazdu pozwala na zapoznanie się z tutejszym krajobrazem, oraz kulturą ponieważ górale Szczawniccy raczą swoich gości barwnymi opowieściami o regionie.

Kolej linowa na Palenicę

Z naszego domu jesteście Państwo w stanie dojść w kilka minut do kolei linowej na Palenicę, skąd rozciąga się przepiękny widok na całe Pieniny, Gorce, pasmo Radziejowej oraz Tatry. Na Szafranówce można zakosztować zjazdów saneczkowych po specjalnej rynnie. W zimie jest to niezwykłe miejsce do uprawiania sportów zimowych ponieważ Palenica to przede wszystkim stacja narciarska.

Kolej linowa Homole

Jeśli już mowa o białym szaleństwie to trzeba także wspomnieć o stacji narciarskiej w Jaworkach tuż przy wąwozie Homole. Wyciąg na Arenie Narciarskiej - bo tak ona się nazywa jest czynna cały rok. Stoki zimą są przygotowywane w sposób perfekcyjny a układ terenowy pozwala wyszaleć się każdemu. Przy stacji znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkoła narciarska, gdzie można zasięgnąć profesjonalnych lekcji jazdy na nartach i snowboardzie
Copyright by pokoje u Ewci - szablon strony pochodzi z d4u.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna